Łukowskie środowisko zapaśnicze organizuje pierwszą w tym roku dużą imprezę dla adeptów i kibiców zapasów. Już w marcu w Łukowie odbędzie się Puchar Polski Kadetek i Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich.
W drugi weekend marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbędą się dwa duże turnieje w zapasach kobiet. Pierwszy z nich to Puchar Polski Kadetek, który jednocześnie będzie jedyną eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Prawo startu mają zawodniczki z roczników – kadetki 2001-2003. W Pucharze kadetek wystartuje koło 200 zawodniczek.
Drugie zawody to Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Puchar Polski Juniorek. Zawody juniorek będą największą imprezą tej kategorii wiekowej w Europie Środkowej. Na łukowskich matach będą rywalizować zapaśniczki z roczników 1998 – 2000 (2001) z kilku krajów. Organizatorzy liczą na co najmniej 150 uczestniczek.
W zawodach oprócz reprezentacji poszczególnych Krajów Wyszehradzkich /Słowacja,Węgry , Czechy/ swój start zapowiedziały drużyny z Litwy i Ukrainy prowadzone są rozmowy z Łotwą i Niemcami. W zawodach wystartuje cała czołówka polskich zawodniczek.
W zawodach wystartują również zawodniczki z ŁKS Orlęta Łuków, na czele z vice mistrzynią Polski Dorotą Kopyść, oraz GKS Armaty Stoczek Łukowski ze swoimi liderkami Pauliną Sobiech i Karoliną Gryczon.
Puchar Polski i Turniej Nadziei organizują: ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą sprawować będą Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego.