Prawie 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci i bialscy funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schowała w ladzie chłodniczej handlująca na miejskim targowisku 50-latka z Łukowa.
Łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i funkcjonariusze Urzędu Celnego Skarbowego w Białej Podlaskiej udali się na targowisko miejskie. Z informacji jakie mieli wynikło, że na jednym ze stosik handlowych schowane są nielegalne papierosy, które pokątnie sprzedawane są na tym targowisku. Właścicielka ustalonego stoiska mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo-przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jej zapewnienia i w trakcie przeszukania lokalu handlowego znaleźli prawie 800 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były w skrzynkach, pudełkach, a nawet w szufladzie lady chłodniczej. Właścicielka stoiska handlowego została zatrzymana, a papierosy zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 18 tys. zł.
Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno – skarbowych grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.