Przy siedmiu przejściach dla pieszych, mieszczących się przy łukowskich przedszkolach i szkołach podstawowych postawione zostaną nowe znaki ostrzegawcze. Koszty w  kwocie ponad 11,5 tys. zł, pokryje Fundacja „Orlen-Dar Serca”.
Nowe oznakowanie pojawi się przy przejściach dla pieszych na ulicach 11 Listopada, 700-lecia, Browarnej, Konarskiego, Brzóski, Stodolnej oraz Alej Kościuszki. Pojawią się tam znaki D-6 oraz A-17 na fluorescencyjnych tarczach.. Za ich zakup i montaż zapłaci Fundacja „Orlen Dar Serca”, która realizuje program pod nazwą „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Inicjatywa fundacji ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do placówek oświatowych na terenie całej Polski. Pula darowizn w tegorocznym programie wynosi ponad 1 mln zł. To fundusz ustanowiony przez klientów programu VITAY prowadzonego przez PKN ORLEN w trakcie trwania loterii „Nagród pod sam korek”. Za każdy odebrany przez klientów VITAY los – ORLEN przeznaczył 20 gr na wskazany w loterii cel CSR.
Wniosek o przyznanie pieniędzy na nowe oznakowanie złożył Urząd Miasta w Łukowie. W sumie wartość całego przedsięwzięcia to dokładnie 11 tys. 685 zł.