W Urzędzie Miasta w Łukowie opracowano koncepcję budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Przemysłowej. Władze miasta liczą również na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Popiełuszki. Powstanie też rondo na ul. Radzyńskiej, które będzie początkiem tzw. małej obwodnicy Łukowa.
O potrzebie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Przemysłowej mówi się od wielu lat. To jedna z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Łukowie, gdzie dochodziło również do śmiertelnych wypadków. Według władz miasta dobrym rozwiązaniem byłaby budowa ronda. W związku jednak z tym, że są to drogi zarządzane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i Zarząd Dróg Powiatowych potrzebna jest ich zgoda i współpraca. „Jest dziś dobry klimat” – zapewnia burmistrz Dariusz Szustek i przedstawia koncepcję budowy ronda.
Pewne natomiast jest to, że nowe rondo powstanie na ulicy Radzyńskiej. Wybudować je ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przy współpracy z samorządami powiatu i miasta. Rondo to połączy drogę krajową z trzecim odcinkiem tzw. małej obwodnicy Łukowa.
Budowa ronda na ulicy Radzyńskiej zdaniem burmistrza Dariusza Szustka sprawi, że zmniejszy się natężenie tranzytowego ruchu przez miasto. To z kolei ma usprawnić ruch samochodów osobowych i wówczas nie będzie już potrzeby budowania ronda na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Cieszkowizna i Partyzantów. Z tych planów jak na razie samorząd rezygnuje.