WYKONAWCA GMINNEGO ŻŁOBKA WYBRANY |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 23 sierpnia godz. 20:00  * Święto Wojska Polskiego *  Początek sezonu “Orląt”  *  Niskie bezrobocie  *  Parkometry w Łukowie *   * Powtórki non stop 24 – 25 sierpnia  *

WYKONAWCA GMINNEGO ŻŁOBKA WYBRANY Wiadomości

Coraz więcej wskazuje na to, że pierwszy w gminie Łuków żłobek rozpocznie działalność z nowym rokiem. Firma, która ma wybudować nową placówkę, jest już wybrana, umowa ma być podpisana w najbliższych dniach, a termin zakończenia robót jest wyznaczony na koniec października.

Budowa będzie kosztować prawie 3,5 miliona złotych, z czego ponad połowę samorząd otrzyma z rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch+”. Żłobek powstanie od podstaw w rejonie Urzędu Gminy w Łukowie. Będzie to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej prawie 870 m2 z częścią administracyjną i salą zajęć korekcyjno-ruchowych na piętrze.

Zanim zakończą się prace budowlane gmina zamierza szukać dostawców wyposażenia, by udostępnić maluchom nową placówkę wraz z początkiem nowego 2020 roku.

Zobacz także