ZAPISZ SIĘ NA PIESZY RAJD ŚLADAMI KPT. „OSTOI” |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 23 sierpnia godz. 20:00  * Święto Wojska Polskiego *  Początek sezonu “Orląt”  *  Niskie bezrobocie  *  Parkometry w Łukowie *   * Powtórki non stop 24 – 25 sierpnia  *

ZAPISZ SIĘ NA PIESZY RAJD ŚLADAMI KPT. „OSTOI” Wiadomości

Ruszyły zapisy na IV Pieszy Rajd Śladami kapitana „Ostoi”. Będzie to dwudniowe spotkanie osób, które łączy zamiłowanie do leśnych wędrówek i lokalna historia. Rajd odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca.

Uczestnicy Rajdu będą mieli do wyboru cztery, 25-kilometrowe trasy. Będą mogli wyruszyć z Łukowa, Wiśniewa lub Stoczka Łukowskiego. Przygotowana też będzie 10-kilometrowa trasa z Gręzówki dla dzieci i ich opiekunów oraz wszystkich, którzy z rożnych względów nie mogą wyruszyć na dłuższy wariant trasy. Wszyscy w godzinach popołudniowych spotkają się w Bazie Rajdu, która w tym roku zlokalizowana będzie w leśnictwie Jata, nieopodal zbiornika wodnego.

Celem rajdu jest uczczenie pamięci bohaterów polskich podziemnych formacji wojskowych, walczących z okupantami w okresie II Wojny Światowej, w szczególności żołnierzy z lasów łukowskich. Rajd będzie wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Jego baza będzie się znajdowała w miejscu biwakowym rezerwatu Jata.

Na IV Pieszy Rajd Śladami kapitana Ostoi zapraszają Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik” wraz z partnerami organizacyjnymi: Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Mazowieckim Towarzystwem Strzeleckim im. Marszałka J. Piłsudskiego, gminami Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwem Łuków. Patronat honorowy objął prof. dr hab. Leszek Żukowski, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Dwudniowy program Rajdu przedstawia się następująco:

I dzień Rajdu (15 czerwca)

9.30 – wymarsz grupy z Łukowa / 28 km/

10.30 – wymarsz grupy z Wiśniewa /25 km/

10.30 – wymarsz grupy ze Stoczka Łukowskiego /25 km/

14.00 – wymarsz grupy z Gręzówki /10km/

17.00 – 18.00 dotarcie do Bazy Rajdu rezerwacie Jata
rejestracja w Komendzie Rajdu

rozłożenie namiotów, czas wolny na odpoczynek
ognisko z kiełbaską, wspólne biesiadowanie, śpiewanie pieśni patriotycznych, prezentacja rysu historycznego obozu partyzanckiego i działań związanych z I Batalionem 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej.

II dzień Rajdu (16 czerwca)

8.00 – pobudka, śniadanie

9.30 – wymarsz na Mszę Św. pod pomnik Żołnierzy AK w Jacie /2,5 km/

10.00 – polowa Msza Św., Apel Poległych

11.00 – powrót do Bazy Rajdu /2,5 km/

12.00 – ognisko z kiełbaską

– wręczenie uczestnikom Rajdu znaczków rajdowych,

– prezentacja umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia żołnierskiego z epoki

– diorama obozowa prezentowana przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej

– zawody sprawnościowe i konkursy dla dzieci i młodzieży

– podsumowanie konkursów i wręczenie pamiątek

15.00 – 16.00 – zakończenie Rajdu

Dla pierwszych stu uczestników Rajdu organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki.

Regulamin Rajdu i karty zgłoszeń oraz trasy, którymi przejdą uczestnicy tego wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj: http://tphorlik.org.pl/2019/05/07/iv-pieszy-rajd-sladami-kpt-ostoi-regulamin-katy-zgloszen-mapa-tras-rajdu/#more-1454

 

Zobacz także