KOLEJNY KONCERT ORGANOWY |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 23 sierpnia godz. 20:00  * Święto Wojska Polskiego *  Początek sezonu “Orląt”  *  Niskie bezrobocie  *  Parkometry w Łukowie *   * Powtórki non stop 24 – 25 sierpnia  *

KOLEJNY KONCERT ORGANOWY Wiadomości

Organista Karel Martinek z Czech i  Jacek Szymański tenor z Gdańska wystąpili na koncercie, który odbywał się w ramach „VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Koncert odbył się w niedzielę 19 maja w parafii NMP Matki Kościoła.

Karel Martínek jest organistą i dyrektorem chóru w kościele św. Maurycego w Ołomuńcu w Czechach, gdzie znajduje się znany instrument Michaela Englera – największe organy w Republice Czeskiej. Jacek Szymański jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki Haliny Mickiewiczówny. Koncertu wysłuchało około 150 osób. Organizatorzy zapraszają już na trzeci koncert, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie. 19.00 w kościele NMP Matki Kościoła. Wystąpią: Martin Gregorius (z Niemiec, który będzie grał na organach oraz sopranistka Carine Tinney ze Szkocji.

Zobacz także