BUDYNEK POZ W TRZEBIESZOWIE PO REMONCIE |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 15 sierpnia godz. 11:30  * Ekshumacja żołnierzy września ’39?  *  Rocznica Powstania Warszawskiego  *  Wymarsz łukowskiej pielgrzymki  *  Święto Miodów Ziemi Łukowskiej  *  Inwestycje drogowe  *  Zmiana ruchu na obwodnicy  * Powtórki non stop 16 – 18 sierpnia  *

BUDYNEK POZ W TRZEBIESZOWIE PO REMONCIE Wiadomości

Mieszkańcy Trzebieszowa i Gminy Trzebieszów już wkrótce będą mogli korzystać ze zmodernizowanego i odnowionego budynku Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jego remont dobiega końca. Szacuje się, że budynek zacznie funkcjonować najpóźniej w przyszłym miesiącu. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 600 tysięcy złotych.

Budynek w którym znajduje się Podstawowa Opieka Zdrowotna w Trzebieszowie powstał jeszcze w latach 60-tych. Od tego momentu nigdy nie był remontowany w tak obszernym zakresie. – Trzebieszów jest jedną z trzech miejscowości, w których w ostatnim czasie wykonaliśmy, bądź wciąż wykonujemy inwestycje mające na celu podnoszenie jakości usług medycznych świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie oraz jego jednostki terenowe zlokalizowanie w powiecie łukowskim – mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w łukowskim szpitalu. – Przypomnę, że przed kilkoma miesiącami oddaliśmy do użytku wyremontowany budynek POZ-u w Jedlance, a na przestrzeni kolejnych miesięcy zacznie funkcjonować nowocześnie doposażony budynek POZ-u w Wandowie. Wszystkie te inwestycje były oczekiwane przez mieszkańców i z pewnością znacznie podniosą jakość usług medycznych świadczonych w powiatowych jednostkach SP-ZOZ-u – dodaje Orzeł.

Remont budynku Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Trzebieszowie obejmował m. in. wymianę dachu, wymianę okien i drzwi, docieplenie elewacji, przemurowanie kominów, wymianę instalacji, tynkowanie, wymianę wyposażania, a także zagospodarowanie terenu wraz wokół budynku. Całość inwestycji wyniosła, która była współfinansowana przez Powiat Łukowski i Gminę Trzebieszów, wyniosła 574 410,00 złotych. Obecnie trwają pracę nad doposażeniem placówki w odpowiedni sprzęt medyczny.

Zobacz także