RANKING NAJLEPSZYCH LICEÓW I TECHNIKÓW 2019 |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 28 czerwca godz. 20:00  *  Powtórki non stop 29 – 30 czerwca  *

RANKING NAJLEPSZYCH LICEÓW I TECHNIKÓW 2019 Wiadomości

„Perspektywy” ogłosiły ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Wśród łukowskich szkół najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki oraz technikum działające w Zespole Szkół Nr 3 im. Wł. St. Reymonta.

I LO im. T. Kościuszki uplasowało się na 20. miejscu w województwie lubelskim. Na 23. miejscu sklasyfikowano IV LO im. Jana Pawła II. Dało to odpowiednio 342. i 366. miejsce w Polsce. Oba łukowskie licea otrzymały tytuły „Srebrnej Szkoły”. Najlepsze na Lubelszczyźnie od wielu lat jest I LO im. S. Staszica w Lublinie. Nasze szkoły zostały wyprzedzone jeszcze przez licea z Zamościa, Dęblina, Białej Podlaskiej, Puław, Lubartowa i Radzynia Podlaskiego. Najlepsze w kraju licea to XIV LO w Warszawie i XIII LO w Szczecinie.

Wśród Techników na 18. miejscu w województwie i 286. w Polsce uplasował się Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. St. Reymonta. W ubiegłym roku łukowski „Rolnik” zajął 4. miejsce na Lubelszczyźnie i 66. w Polsce. Tegoroczny spadek w rankingu pozwolił na uzyskanie tytułu „Srebrnej Szkoły”. W rankingu znalazło się również Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego, które w naszym województwie zajęło 43. miejsce. Na Lubelszczyźnie najlepszym technikum zostało uznane Technikum Elektroniczne w Lublinie. Nasze technika wyprzedziły jeszcze szkoły ze Zwierzyńca, Biłgoraja, Lublina, Lubartowa, Janowa Podlaskiego, Puław, Ryk, Chełma i Radzynia Podlaskiego. W Polsce pierwsze miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne z Warszawy.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Konkursowej, szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy uczniów w olimpiadach oraz wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W technikach brano pod uwagę także wyniki egzaminu zawodowego.

Zobacz także