„ZACHOROWAŁO” PONAD 50% ŁUKOWSKICH POLICJANTÓW |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU ŚWIĄTECZNEGO MASTER TV * 21 kwietnia godz. 9:30  *  Akcenty Wielkanocne *  Drogi krzyżowe w Łukowie  *  Jarmark Wielkanocny  *  Wesołe Nutki  * Dni Kultury Żydowskiej  *  Master TV na Ukrainie  *  Życzenia  *  Powtórki non stop 22 kwietnia  *

„ZACHOROWAŁO” PONAD 50% ŁUKOWSKICH POLICJANTÓW Wiadomości

Jak informuje nas rzecznik łukowskiej policji, ponad 55 procent funkcjonariuszy pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Jest to forma strajku, do którego przyłączyli się policjanci z całej Polski. Protest służb mundurowych trwa od lipca. Policjanci domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń o 650 zł, płatnych nadgodzin, reformy systemu emerytalnego (powrotu do wcześniejszych, korzystniejszych dla funkcjonariuszy warunków).

Akcja protestacyjna zaczęła się od oflagowania komisariatów i jednostek. Policjanci od kilku miesięcy nie wypisują mandatów za drobniejsze wykroczenia. Na początku października ulicami stolicy przeszła manifestacja służb mundurowych. Teraz policjanci masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie.

W czwartek 8 listopada na zwolnieniach lekarskich przebywało ponad 55 procent łukowskich policjantów. W tym czasie o bezpieczeństwo mieszkańców Łukowa i okolic dbają pozostali policjanci. Priorytetem są dla nich działania w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców.

W piątek 9 listopada zakończył się protest policjantów. „Porozumienie z MSWiA jest na tyle satysfakcjonujące, że przerwaliśmy akcję protestacyjną i wracamy do służby. Będziemy robić to, co umiemy najlepiej, czyli dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków” – powiedział przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Zobacz także