UCZNIOWIE „CZWÓRKI” PIEKLI ZIEMNIAKI W ŻDŻARACH |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 25 stycznia godz. 20:00  *  Finał WOŚP  * Norbi w Łukowie  *  Orszak Trzech Króli  * Nowe radiowozy dla Policji  *  Studniówki w łukowskich szkołach  *  Kolędowanie przedszkolaków  *  wywiad z dyr. ZGL S. Rzymowskim * Powtórki 26-27 stycznia NON STOP *

UCZNIOWIE „CZWÓRKI” PIEKLI ZIEMNIAKI W ŻDŻARACH Wiadomości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, wybrały się do Żdżar na wspólną imprezę pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Wyprawa odbyła się 10 października.

Na początek dzieci poznały historię ziemniaka i dowiedziały się jak dotarł on do Polski. Następnie brały udział w konkursach i zabawach związanych z ziemniakami. Klasy zostały podzielone na ziemniaczane drużyny o nazwach: Pyry, Grule, Kartofle i Bulwy, które uczyły się wycinać najdłuższą obierkę z ziemniaka, rzucać ziemniakiem do celu, biegać w ziemniaczanej sztafecie, a także symbolicznie sadzić i zbierać ziemniaki. Na „Ranczu pod Bocianem” dzieci mogły też skorzystać z siłowni, placu zabaw i boiska do piłki nożnej. Po zabawach wszyscy piekli przy ognisku kiełbaski i ziemniaki w mundurkach.

Zobacz także