UCZNIOWIE „CZWÓRKI” PIEKLI ZIEMNIAKI W ŻDŻARACH |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU ŚWIĄTECZNEGO MASTER TV * 21 kwietnia godz. 9:30  *  Akcenty Wielkanocne *  Drogi krzyżowe w Łukowie  *  Jarmark Wielkanocny  *  Wesołe Nutki  * Dni Kultury Żydowskiej  *  Master TV na Ukrainie  *  Życzenia  *  Powtórki non stop 22 kwietnia  *

UCZNIOWIE „CZWÓRKI” PIEKLI ZIEMNIAKI W ŻDŻARACH Wiadomości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, wybrały się do Żdżar na wspólną imprezę pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Wyprawa odbyła się 10 października.

Na początek dzieci poznały historię ziemniaka i dowiedziały się jak dotarł on do Polski. Następnie brały udział w konkursach i zabawach związanych z ziemniakami. Klasy zostały podzielone na ziemniaczane drużyny o nazwach: Pyry, Grule, Kartofle i Bulwy, które uczyły się wycinać najdłuższą obierkę z ziemniaka, rzucać ziemniakiem do celu, biegać w ziemniaczanej sztafecie, a także symbolicznie sadzić i zbierać ziemniaki. Na „Ranczu pod Bocianem” dzieci mogły też skorzystać z siłowni, placu zabaw i boiska do piłki nożnej. Po zabawach wszyscy piekli przy ognisku kiełbaski i ziemniaki w mundurkach.

Zobacz także