SPOTKANIE AUTORSKIE JANUSZA SIPKOWSKIEGO |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 19 października godz. 20:00* Wywiad z dyrektorem SP ZOZ Mariuszem Furlepą  *  Marek Jurek w Łukowie  *  Amerykanie w Zakładach Mięsnych  *  Targi Zdrowia i Urody  *  Dzień Nauczyciela  *  Jata Race  II  *  Powtórki 20-21 października NON STOP *

SPOTKANIE AUTORSKIE JANUSZA SIPKOWSKIEGO Wiadomości

5 października w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łukowie odbyło się spotkanie autorskie z Januszem Sipkowskim, łukowskim twórcą fraszek, wierszy i aforyzmów, wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów satyrycznych, publikującym na łamach „Nowej Gazety Łukowskiej”.

Autor przedstawił wybrane utwory z tomików „Pęk ostów” i „Czar kąkoli”, opowiedział o tym, jak one powstawały oraz przybliżył genezę i cechy gatunkowe fraszki. Nawiązał również do klasyków gatunku: Jana Kochanowskiego, Jana Izydora Sztaudyngera i Stanisława Jerzego Leca.

Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, którzy przekonali się, że fraszka jest atrakcyjną formą interpretacji otaczającego nas świata. Obecnie autor pracuje nad trzecim tomikiem fraszek.

Zobacz także