WALDEMAR RYCHŁY Z ZESPOŁEM ZAGRA DO FILMU NIEMEGO |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 19 października godz. 20:00* Wywiad z dyrektorem SP ZOZ Mariuszem Furlepą  *  Amerykanie w Zakładach Mięsnych  *  Targi Zdrowia i Urody  *  Dzień Nauczyciela  *  Jata Race  II  *  Powtórki 20-21 października NON STOP *

WALDEMAR RYCHŁY Z ZESPOŁEM ZAGRA DO FILMU NIEMEGO Wiadomości

Waldemar Rychły z zespołem zagra do filmu niemego z 1929 roku „Ponad Śnieg”, który będzie zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Łukowie. Film będzie wyświetlany w parku miejskim 15 sierpnia o godz. 20:00. Do filmu zagrają: Dominika Dołżyńska – skrzypce, Krzysztof Kubasik – wiolonczela oraz Waldemar Rychły – gitara.

Film oparty jest na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego „Ponad śnieg bielszym się stanę”. Akcja filmu toczy się na kresach wschodnich, w czasach współczesnych Żeromskiemu około roku 1918. Muzyka przygotowana do filmu oparta jest na motywach  kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga. To koncert folkowy, łączący różną tradycyjną muzykę europejską z  jazzową improwizacją i energią akustycznego rockowego grania.

Zobacz także