ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 17 sierpnia godz. 20:00: Holi Festival  *  Igrzyska LZS w Krzywdzie *  Święto Miodów Ziemi Łukowskiej  *  Modernizacja ul. Polnej  *  Dzieci z Ukrainy na koloniach w Łukowie  *  Wymarsz pielgrzymki do Częstochowy  *  Aktualności, sport  *  Emisja NON STOP 18  – 19 sierpnia

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE Wiadomości

Mammobus firmy Lux Med Diagnostyka przyjedzie 25 września do Łukowa. Bezpłatne badania mammograficzne  odbędą się na skwerze przy ul. Zdanowskiego.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Rejestracja prowadzona jest pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Zobacz także