SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO |

WAŻNE:

                 * EMISJA ŚWIĄTECZNEGO PROGRAMU MASTER TV * 25 grudnia godz. 11:00  *  Akcenty świąteczne  *  Życzenia  *  Jasełka  *  Spotkania opłatkowe  *  Polacy – Rodakom  *  Koncert Kolęd i Słodkich Serc  *  Jarmark Bożonarodzeniowy  *  Mikołaje  Wieczorową  Porą  *  Gagi 2018  * Powtórki 26 grudnia NON STOP *

SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO Wiadomości

W niedzielę 13 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kosutach gościł Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Zbigniew Kuźmiuk. Spotkanie zorganizował Zarząd Powiatowy Prawo i Sprawiedliwość w Łukowie jako reakcję na trudną sytuację dużej części rolników, który zmagają się z ASF.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia programów zrealizowanych przez rząd zjednoczonej prawicy, a także programów które obecnie znajdują się w trakcie realizacji. Następnie głos został przekazany zebranym mieszkańcom, którzy przedstawiali swoje liczne problemy i postulaty. Głównym z nich był temat afrykańskiego pomoru świń. Zgromadzeni goście przedstawili Posłowi swoją sytuację wynikającą z wymogów jakie zostały nałożone na gospodarstwa produkujące trzodę chlewną na terenach czerwonej strefy. Poseł Zbigniew Kuźmiuk zobowiązał się spotkać w poniedziałek z Ministrem Rolnictwa celem przekazania głosu polskiej wsi. Ponadto Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek zapewnił rolników,  że również w poniedziałek skontaktuje się z Wojewodą Lubelskim i przekaże skargi rolników na Powiatowego Inspektora Weterynarii. Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze,  zaś mieszkańcy otrzymali zapewnienie, że nie pozostaną sami z problemem ASF. Po zakończeniu spotkania Poseł Kuźmiuk wraz z władzami samorządowymi przez dług czas prowadzili indywidualne rozmowy z zainteresowanymi rolnikami.

Zobacz także