Ponad 40 zawodniczek i zawodników z 10 klubów z Polski i Czech wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów U20, U23, Seniorek i Seniorów oraz w IX Międzynarodowym Memoriale Janusza Kowalczyka. Zawody odbyły się 17 marca w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie.
W ten sposób uczczono pamięć Janusza Kowalczyka, zasłużonego trenera, który wychował dwa pokolenia znakomitych sportowców.
 W Memoriale Janusza Kowalczyka w kategorii Juniorzy U15, II miejsce zajął Kacper Grabowski (Olimpijczyk Łuków), natomiast wśród Juniorów U17 najlepszy był Bartosz Boncik (Orlęta Łuków). IV miejsce zajął Jakub Sadło (Orlęta Łuków), VIII m-ce Mateusz Kucharzak (Orlęta Łuków), a IX Norbert Wasak. Podium w kategorii „Open” zajęli kolejno: Łukasz Ławecki (Orlęta Łuków), Marcin Izdebski (Orlęta Łuków) oraz Łukasz Boncik (Orlęta Łuków). W Memoriale wystartowały również kobiety. W kategorii Juniorek U 15 wygrała Ewa Kuczmaszewska (Agros Zamość), natomiast w kategorii Open
W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego wśród juniorów U20 pierwsze miejsca zajęli: Łukasz Boncik w kat. 85 kg (Orlęta Łuków), Konrad Skorupa w kat. 105 kg (Olimpijczyk Łuków) oraz Marcin Izdebski w kat. +105 kg  (Orlęta Łuków). Natomiast w kategorii Open zwyciężył Łukasz Ławecki (Orlęta Łuków).