OTYLIADA W ŁUKOWIE – wideo |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 25 stycznia godz. 20:00  *  Finał WOŚP  * Norbi w Łukowie  *  Orszak Trzech Króli  * Nowe radiowozy dla Policji  *  Studniówki w łukowskich szkołach  *  Kolędowanie przedszkolaków  *  wywiad z dyr. ZGL S. Rzymowskim * Powtórki 26-27 stycznia NON STOP *

OTYLIADA W ŁUKOWIE – wideo Wiadomości

58 osób wzięło udział w łukowskiej edycji nocnego maratonu pływania Otyliada 2018. Łuków był jednym z 41 miast, gdzie odbywała się ta pływacka impreza, i jedynym w województwie lubelskim. Po raz trzeci Otyliadę na krytej pływalni Delfinek zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zadaniem uczestników Otyliady było przepłynąć jak najwięcej metrów, a później kilometrów. Wśród osób, które wzięły udział w nocnym maratonie na łukowskiej pływalni największy dystans przepłynął: Krzysztof Niemiałtowski – 27 km, co w skali kraju dało mu 55. miejsce. Drugi był Kamil Walczak, który pokonał 23 800 m i zajął 95 miejsce w kraju 95. Trzeci był Patryk Walczak, który przepływając 20 000 m zajął w kraju miejsce 149. Łukowanie przepłynęli nocą w sumie ponad 374 kilometry. Najstarszym uczestnikiem była Barbara Wilczyńska, zaś najmłodsi to Kaja Czerkas i Borys Gaj. Ogólnie w Otyliadzie wzięło udział prawie 2000 pływaków z całej Polski. Najdłuższy dystans, ponad 39 km, przepłynęli Krzysztof Gajewski z Chojnowa i Anna Kruk z Lędzin.

Zobacz także