PIŁKARKI RĘCZNE Z DWÓJKI W BRZEŚCIU |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 14 grudnia godz. 20:00  *  II Sesja Rady Miasta  *  II Sesja Rady Powiatu  *  Powtórki 15-16 grudnia NON STOP *

PIŁKARKI RĘCZNE Z DWÓJKI W BRZEŚCIU Wiadomości

Grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 2002, który odbywał się w Brześciu na Białorusi. Dziewczęta z „Dwójki” pod opieką Jerzego Kożucha zajęły na zawodach czwarte miejsce.

Dziewczęta z „Dwójki” reprezentowały miasto Łuków oraz klub SPR „Łukovia”. Na Białoruś pojechały na zaproszenie klubu COR „Victoria” Brześć. Drużyna z Łukowa był najmłodszą drużyną biorącą udział w rozgrywkach, w których wystąpiły zespoły z Rosji, Litwy i Białorusi. Ostatecznie reprezentacja Łukowa zajęła na turnieju czwarte miejsce. Indywidualnie dwie zawodniczki zostały wytypowane do najlepszej „siódemki” turnieju: Bramkarka – Paula Wasak i najlepsza środkowa rozgrywająca – Natalia Kalińska.

Oprócz udziału w turnieju dziewczęta miały możliwość obejrzenia meczu Ligi SEHA pomiędzy zespołami Mieszkow Brześć i Vojvodina Nowy Sad (Serbia).

Wyniki meczów rozegranych przez łukowską drużynę przedstawiają się następująco:

Kadra okręgu brzeskiego  – 14:23

SC Alitus (Litwa)  – 21:21

COR Gomel (Białoruś)  – 20:16

Gorodnicznka Grodno (Białoruś)  – 26:31

DJUSZ Gomel 10 (Białoruś)  – 25:21

HK Moskwa (Rosja)  – 12:25

Skład łukowskiego zespołu: Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Anna Jankowska, Patrycja Kacprzak, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Karolina Przeździak, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska. Tegoroczny udział w turnieju w był już czwartym udanym wyjazdem do Brześcia na zawody sportowe. Organizatorem wycieczki sportowej był Jerzy Kożuch.

Zobacz także