2,9 mln złotych – to kwota wypłaconych dotychczas (do 24 sierpnia) świadczeń „Dobry Start” na wyprawki dla uczniów z powiatu łukowskiego. Dofinansowanie wynosi 300 zł na dziecko. Można je otrzymać raz do roku na ucznia do ukończenia 20 lat.

  Wnioski przyjmuje przez internet Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można je składać przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub rządowy portal Emp@tia.

  Do 24 sierpnia ZUS otrzymał 7,2 tys. wniosków o 300+ od rodziców i opiekunów z powiatu łukowskiego na ponad 11,3 tys. dzieci. Więcej wniosków na terenie naszego województwa uprawnieni złożyli tylko w Lublinie (21,1 tys.), powiecie lubelskim (10,8 tys.) i bialskim (7,5 tys.). Jak dotąd Zakład rozpatrzył w powiecie łukowskim 93 proc. zgłoszeń i wypłacił świadczenia na ok. 2,9 mln złotych.

  ZUS przyjmuje wnioski o „Dobry Start” do końca listopada. Jeśli zgłoszenie wpłynie jeszcze w sierpniu, to wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 30 września. Wypłaty są od tego roku tylko na konto.