W miniony weekend młodzi łukowscy sportowcy z sukcesami reprezentowali Łuków na arenach ogólnopolskich.

Julia Linkiewcz wygrała zawody w podnoszeniu ciężarów podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS w Biłgoraju. Wicemistrzyni Polski młodziczek zdobyła złoty medal wśród dziewcząt do lat 15 w kategorii do 64 kg. Julia nie miała rywalek w swojej kategorii, a mimo to pobiła swój rekord życiowy w dwuboju 118 kg (rwanie 53, podrzut 65). Julia wywalczyła także 2 miejsce w klasyfikacji open wśród zawodniczek do lat 15.

Na tych samych zawodach Piotr Zachoszcz wywalczył brązowy medal  w klasyfikacji U15 w kat. 55 kg ustanawiając nowe rekordy życiowe w rwaniu (43 kg), podrzucie (54 kg) i dwuboju (97 kg). Maciej Wenerski również był 3 w kat. 67 kg, ale wśród juniorów młodszych.

Wszyscy młodzi sztangiści są podopiecznymi Roberta Dołęgi i  reprezentują barwy Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Od 25 do 28 lutego w Ciechocinku odbył się bokserski Turniej selekcyjny młodzików i młodziczek do kadry narodowej na mistrzostwa Europy oraz I Eliminacje do XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek. W obu turniejach wzięli udział podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS Orlęta Łuków.

Wśród młodzików rywalizowali Oskar Dudziński i Jakub Bober, a w kadetkach wystartowały Amelia Wasilewska i Dominika Kondracka. Najlepiej wypadł Oskar Dudziński, który zwyciężył w turnieju selekcyjnym młodzików w kategorii do 42 kg.

W turnieju eliminacyjnym kadetek III miejsce wywalczyła Dominika Kondracka (kat.52 kg). Natomiast Amelia Wasilewska (kat.46 kg) i Jakub Bober (kat.63 kg) tym razem wrócili z zawodów bez zwycięskich pojedynków