Marcin W., kandydat do Senatu z okręgu nr 14 (obejmującego m.in. powiat łukowski), ma postawione zarzuty prokuratorskie. Na mężczyźnie ciążą zarzuty wyłudzenia niemal 17 mln zł z ARiMR. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, której rzecznik potwierdza, że zarzuty pozostają aktualne, a postępowanie jest na końcowym etapie.
Marcin W. startuje z KW Jedność Narodu. To ugrupowanie o charakterze narodowym. Odwołuje się m.in. do odzyskania zewnętrznej suwerenności Polski. W programie znajdziemy postulaty utworzenia w każdej gminie i powiecie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zniesienia podatków PIT, CIT i VAT.
O sprawie poinformował portal Onet.pl, który ujawnił, że w grudniu 2018 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób ws. wyłudzenia około 17 mln zł. Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie doprowadzono szefa grupy producenckiej Marcina W., wiceprezesa Jacka Ś. oraz innych przedsiębiorców: Włodzimierza G., Anetę K., Ewę Ś., Leona Ś. oraz Andrzeja G. i Zdzisława K. Tego samego dnia podejrzani usłyszeli zarzuty.
Według ustaleń CBA, osoby reprezentujące grupę producentów rolnych złożyły do Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR pięć wniosków o przyznanie pomocy finansowej. Kolejne dwa wnioski zostały złożone do Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Wszystkie te wnioski miały zawierać nieprawdziwe dane, przez co doprowadzono agencję rolną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
To nie jedyne problemy kandydata. Za kilka dni przed Sądem Rejonowym w Lublinie odbędzie się sprawa dotycząca jazdy samochodem na lubelskim deptaku, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu. Mężczyzna prowadził auto bez zapiętych pasów. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ wszystko znalazło się w… jego spocie wyborczym, który promował Marcina W., jako kandydata do Europarlamentu.
W okręgu nr 14 (powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki) oprócz Marcina W. zarejestrowało się trzech kandydatów do Senatu: Stanisław Gogacz (KW PiS), Arkadiusz Kasznia (KKW KO) i Wojciech Mateńka (KW Normalny Kraj).