14 dorosłych i 4 dziecięce grupy wystąpiły w tegorocznym Międzypowiatowym Jarmarku Zespołów Folklorystycznych w Żdżarach w gminie Łuków. Organizowana po raz piąty impreza pod hasłem „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej” odbyła się w niedzielę 8 września w miejscowym ośrodku rekreacyjno-sportowym.
Na liście wykonawców znaleźli się ludowi artyści z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Gościnnie zatańczył Zespół Ludowy „Fortuna” z Brześcia na Białorusi. Wśród widzów byli m.in. posłowie Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek, którzy zostali zaproszeni na scenę i wraz z zespołem  Świderzanki ze Świderek zaśpiewali dwie pieśni ludowe.
Relacja z przeglądu już w najbliższym programie Master TV.
Niedzielny przegląd rozpoczęły młodsze zespoły ludowe z Węgrowa, Włodawy oraz Łukowa.
Na „dorosłej” scenie powiat łukowski reprezentowały „Jagódki” ze Żdżar, „Niezapominajki” z Dminina, „Kumpele” z Gręzówki, „Zalesianki” z Zalesia, „Świderzanki” ze Świderek, „Czerwona Jarzębina” ze Stanina. Ponadto wystąpiły „Echo” z Przychód, „Jutrzenka” z Rogoźnicy, „Sami Swoi” z Tłuśca, „Złoty Kłos” z Ulana, „Radość” z Radomyśli oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej
Impreza nie ma formuły konkursu i wszystkie grupy otrzymajły statuetki „Złotego Kura” i nagrody finansowe.