W dniach od 26 do 28 października w Hali Sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 7, 9, 11, 13, 15, 18 w Szachach Klasycznych. Turniej zorganizował Lubelski Związek Szachowy i Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie. Odbył się on w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków oraz Wójt Gminy Łuków.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci SSz Szachpol Łuków, którzy ponownie zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów. Łukowscy zawodnicy zdobyli w Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów łącznie 8 medali : 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe co ostatecznie pozwoliło zająć 1. miejsce w klasyfikacji klubowej.

Złoty medal zdobyli: Piotr Piwowarczyk w kategorii do lat 15, Grzegorz Olichwirowicz kat. do lat 18. Srebrne medale zdobyli: Franciszek Gogłoza kat. do lat 7, Julia Ignaciuk kat. do lat 7, Wojciech Golba kat. do lat 18, Julia Piwowarczyk kat. do lat 18. Brązowe medale zdobyli: Kacper Ignaciuk kat. do lat 9, Mateusz Wawer kat. do lat 13.

Dodatkowo medale dla Ziemi Łukowskiej zdobył ULKS Struś Okrzeja, który uplasował się na 4. miejscu klasyfikacji medalowej klubów z 4 medalami oraz Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, które zdobyło 2 medale i tym samym uplasowało się na 6. miejscu w klasyfikacji klubów.

Dyrektorem turnieju był dr Bronisław Samujło.
Sędzią głównym Mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.