WYWIAD ZE STAROSTĄ NT. SZPITALA – wideo |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 17 sierpnia godz. 20:00: Relacja z obchodów Święta Wojska Polskiego  *  koncert zespołu Route 66  *  Początek kampanii  wyborczej do samorządów  *  100 urodziny pani Janiny  z Łukowa  *  Emisja NON STOP 18  – 19 sierpnia

WYWIAD ZE STAROSTĄ NT. SZPITALA – wideo Wiadomości

Sytuacja w łukowskim szpitalu, zwolnienie dyrektora Władysława Kobielskiego oraz wyzwania stawiane przed nowym dyrektorem –  to główne tematy wywiadu ze starostą Januszem Koziołem.

„Realizacja wizji dyrektora Władysława Kobielskiego dotycząca rozbudowy szpitala była być może i piękna, ale nierealna do zrealizowania. Ani szpitala ani powiatu nie stać na taką inwestycję” – mówił nam podczas rozmowy starosta Janusz Kozioł. Odniósł się również do opinii wydanej przez wojewodę co do zasadności rozbudowy szpitala. Obok pozytywnych wniosków, służby wojewody uznały, że jest ryzyko związane z finansowaniem usług wykonywanych na nowych oddziałach oraz nie ma pewności co do zatrudniania odpowiednich lekarzy specjalistów.

Ponadto w dokumencie znalazł się zapis, że aż 70 % usług, które miałyby być wykonywane w rozbudowanym łukowskim szpitalu, nie wpisuje się w obowiązujący Program Regionalnej Polityki Zdrowotnej Województwa Lubelskiego.

Podczas rozmowy starosta Janusz Kozioł  mówił też o nowych zadaniach postawionych przed dyrektorem Mariuszem Furlepą. Ma on opracować koncepcję remontu istniejącego budynku szpitala. Rozbudowa zaś została odsunięta w czasie.

To i wiele innych informacji na temat łukowskiego SP ZOZ znajdziecie Państwo w rozmowie ze starostą Januszem Koziołem.

Zobacz także