STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU  MASTER TV  *  23 lutego 2018 r. g. 20:00  *  Podsumowanie ferii  *  Karnawał w Łukowie  *  “Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”  *  Nowe pociągi w Łukowie  *  Emisja NON STOP  24 – 25 lutego

STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI Wiadomości

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, którzy przystąpili do pogotowia strajkowego, zwrócili się z apelem o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Powiatu Łukowskiego. Chcą rozmawiać z radnymi o swojej sytuacji i postulatach oraz liczą, że uda się w ten sposób zażegnać eskalacji problemu jakim jest spór zbiorowy pomiędzy pracownikami a dyrekcją DPS.

Pogotowie strajkowe w Domu Pomocy Społecznej ogłosił Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzenia o 500 zł netto, wypłaty premii regulaminowej w wysokości 10% podstawy, dodatków za pracę w niedzielę i święta oraz w porze nocnej w wysokości 30 proc. stawki godzinowej, a także ustanowienia corocznej nagrody. Chcą też aby rozmowy z nimi podjął starosta Janusz Kozioł. Teraz zwracają się również do radnych. Chcą zwołania sesji poświęconej ich sytuacji.

Zobacz także