STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 16 listopada godz. 20:00* Obchody  Święta Niepodległości  *  Biegi  11 Listopada  *  Występ Kapra Kuszewskiego  *  “Rekord dla Niepodległej”  *  Wywiad z burmistrzem elektem Piotrem Płudowskim  *  Mecz Orlęta Łuków – Start Krasnystaw *  Powtórki 17-18 listopada NON STOP *

STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI Wiadomości

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, którzy przystąpili do pogotowia strajkowego, zwrócili się z apelem o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Powiatu Łukowskiego. Chcą rozmawiać z radnymi o swojej sytuacji i postulatach oraz liczą, że uda się w ten sposób zażegnać eskalacji problemu jakim jest spór zbiorowy pomiędzy pracownikami a dyrekcją DPS.

Pogotowie strajkowe w Domu Pomocy Społecznej ogłosił Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzenia o 500 zł netto, wypłaty premii regulaminowej w wysokości 10% podstawy, dodatków za pracę w niedzielę i święta oraz w porze nocnej w wysokości 30 proc. stawki godzinowej, a także ustanowienia corocznej nagrody. Chcą też aby rozmowy z nimi podjął starosta Janusz Kozioł. Teraz zwracają się również do radnych. Chcą zwołania sesji poświęconej ich sytuacji.

Zobacz także