STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 18 maja godz. 20:00 * Obchody Konstytucji 3 Maja * 25. Uliczne Biegi 3-majowe  * Powiatowe obchody Dnia Strażaka *  Knferencja “Za życiem” w Zespole Placówek  * “Oblicza lasów”  * Finał Pucharu Polski BOZPN  * Emisja NON STOP  19-20 maja

STRAJKUJĄCY CHCĄ NADZWYCZAJNEJ SESJI Wiadomości

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, którzy przystąpili do pogotowia strajkowego, zwrócili się z apelem o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Powiatu Łukowskiego. Chcą rozmawiać z radnymi o swojej sytuacji i postulatach oraz liczą, że uda się w ten sposób zażegnać eskalacji problemu jakim jest spór zbiorowy pomiędzy pracownikami a dyrekcją DPS.

Pogotowie strajkowe w Domu Pomocy Społecznej ogłosił Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzenia o 500 zł netto, wypłaty premii regulaminowej w wysokości 10% podstawy, dodatków za pracę w niedzielę i święta oraz w porze nocnej w wysokości 30 proc. stawki godzinowej, a także ustanowienia corocznej nagrody. Chcą też aby rozmowy z nimi podjął starosta Janusz Kozioł. Teraz zwracają się również do radnych. Chcą zwołania sesji poświęconej ich sytuacji.

Zobacz także