STAROSTA O ODWOŁANIU DYREKTORA SZPITALA |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU  MASTER TV  *  19 stycznia 2018 r. g. 20:00  *  HITY ROKU 2017  *  ORSZAK TRZECH KRÓLI  *  26. FINAŁ  WOŚP  *  STUDNIÓWKI  *  KOLĘDOWANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  *  Emisja NON STOP  20 – 21 stycznia

STAROSTA O ODWOŁANIU DYREKTORA SZPITALA Wiadomości

Odwołanie dyrektora szpitala Władysława Kobielskiego było głównym tematem ostatniej sesji Rady Powiatu. Obszerna relacja z sesji już dziś, piątek 10 października w Master TV. Początek o godzinie 20:00.

Starosta Janusz Kozioł oraz członkowie Zarządu wyjaśniali dlaczego podjęli taką decyzję, a radni dopytywali, co dalej z planowaną rozbudową? Gorąca dyskusja o inwestycję trwała ponad godzinę.

Podczas sesji starosta Janusz Kozioł zapewniał, że inwestycja będzie kontynuowana i konkurs na dyrektora szpitala zostanie niezwłocznie ogłoszony. Głos w dyskusji zabrali również członkowie Zarządu Powiatu. Wicestarosta Włodzimierz Wolski stwierdził, że dyrektora odwołano „w trosce o dobro szpitala i powiatu”. W podobnym tonie wypowiadał się również członek zarządu radny Józef Płudowski, który także podpisał wniosek o odwołanie Władysława Kobielskiego z funkcji dyrektora.

Radny Andrzej Wisiński, który też jest członkiem Zarządu, i jako jedyny był przeciwny odwołaniu dyrektora, dopytywał: „dlaczego wicedyrektor ds. inwestycji Dariusz Orzeł nie został poproszony na Zarząd”. Podczas swojej wypowiedzi stwierdził również, że rozbudowa szpitala musi być kontynuowana, a on może nie być już członkiem Zarządu.

Podczas dyskusji radni wciąż podnosili kwestię planowanej rozbudowy szpitala. Radny Leszek Świętochowski stwierdził, że „koszty rozbudowy poniosą pacjenci i personel”. Radny Andrzej Soćko mówił: „powinniśmy uderzyć się w pierś za brak odwagi”, a odwołanie dyrektora skwitował zdaniem: „lepiej późno niż wcale”. Radny Krzysztof Tymoszuk stanowczo podkreślał: „Kobielski nie jest jedynym winnym. Cały Zarząd Powiatu jest winny”.

Zabierając głos radny Jarosław Sych mówił: „czas skończyć z eksperymentami i zabawą szpitalem”, a radny Warda stanął na stanowisku, że „należy zweryfikować zakres prac nad rozbudową szpitala”. Radny Henryk Lipiec zaś dopytując o dalsze plany Zarządu mówił: „czy na pewno stać nas na taką inwestycję? Czy to nie jest karuzela szaleństwa?”.

Całej dyskusji radnych powiatowych będziecie mogli Państwo wysłuchać oglądając relację z sesji, której emisja odbędzie się piątek 10 listopada o godzinie 20.00.

Zobacz także