BEZ POLISY TURYSTYCZNEJ WYCIECZKA MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ! |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 13 lipca godz. 20:00: Zenek Martyniuk na  otwarciu zalewu  * Jata Race  *  Seniorada  *  Zakończenie roku  szkolnego  *  Rajd śladami kpt. “Ostoi”  *  Emisja NON STOP 14  – 15 lipca

BEZ POLISY TURYSTYCZNEJ WYCIECZKA MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ! Wiadomości

Wycieczka zagraniczna to świetny pomysł na spędzenie kilku wolnych dni. Może to być pomysł na należny urlop, a można też w ten sposób zagospodarować kilka wolnych dni, które przytrafiają się przy okazji długich weekendów. Niezależnie od okazji, za każdym razem należy pamiętać o starannym przygotowaniu.

Przede wszystkim należy zdecydować się, czy ma to być wyjazd zorganizowany przez biuro podróży, czy samodzielnie. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety.

 

Więcej formalności albo drożej

Wycieczka organizowana przez biuro podróży wiąże się ze znacznie mniejszymi przygotowaniami. Wystarczy wybrać interesujący termin i kierunek, zapłacić i cieszyć się nadchodzącym wypoczynkiem.

Decydując się na samodzielne zorganizowanie swojej wycieczki trzeba wziąć pod uwagę również konieczność zarezerwowania lotów w obie strony, zarezerwowanie hotelu i uwzględnienie posiłków. Można oczywiście się stołować w restauracji, ale może to się okazać bardzo drogie. Zdecydowanie lepiej poszukać jakiejś stołówki.

Wycieczka z biura podróży może więc okazać się nieco droższa, ale zdejmuje z głowy bardzo wiele obowiązków. Natomiast samodzielne organizowanie przejazdu to z pewnością oszczędność, ale za to wiele formalności.

Niezależnie od tego, w jaki sposób będzie zorganizowana ta wycieczka, ubezpieczenie turystyczne warto wykupić sobie indywidualnie. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że takie ubezpieczenie trzeba bezwzględnie mieć. Nie jest ono obowiązkowe, choć niektóre kraje wymagają posiadania polisy, w przeciwnym razie nie wpuszczają na swoje terytorium, jednak nie ma przepisów w polskim prawie, które nakazywałyby zakupienie polisy ubezpieczeniowej.

Jej posiadanie jest zaś konieczne ze względu na to, że wszelkie procedury medyczne, którym może zostać poddany podróżny są płatne. Nawet w przypadku drobnego urazu, który będzie wymagał konsultacji lekarskiej czy szycia – za taką usługę już będzie trzeba zapłacić. Jeżeli będzie to poważniejsze zdarzenie, wypadek lub poważna choroba, koszty przechodzą z kilkuset czy kilku tysięcy do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Koszt samej operacji za granicą wynosi od 10.000 złotych to kilkuset. A po każdej operacji konieczna jest dodatkowo hospitalizacja. Każdy dzień pobytu w szpitalu podnosi koszty, które trzeba będzie ponieść.

Ubezpieczenie turystyczne powoduje, że za te zdarzenia będzie można zapłacić z polisy ubezpieczeniowej. To ubezpieczające towarzystwo pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem, a sam poszkodowany nawet nie odczuje tego, że był leczony płatnie.

Konsekwencje braku ubezpieczenia

Brak ubezpieczenia to nie tylko konieczność pokrycia kosztów leczenia z własnych pieniędzy. To również bardzo szybki sposób na wpadnięcie w bardzo poważną spiralę długów. Jeżeli osoba będąca na wycieczce zagranicznej zachoruje, a sprowadzenie jej do Polski będzie wymagało transportu medycznego, za taki transport często trzeba zapłacić z góry.

W przypadku ubezpieczenia, które pokrywa transport medyczny, wystarczy promesa towarzystwa, które zobowiązuje się pokryć koszty lub wykonanie cesji z ubezpieczenia na podmiot, który się transportu podejmie. Jeżeli nie ma ubezpieczenia, trzeba samemu za to zapłacić.

Brak środków na pokrycie kosztów transportu medycznego może spowodować, że chory nie opuści kraju, w którym zachorował. Kolejne dni hospitalizacji będą zaś powiększały zobowiązanie wobec leczącego szpitala. Sytuacja wydaje się bez wyjścia. Dlatego właśnie ubezpieczenie na wyjazd z www.ubezpieczeniaonline.pl to dobry sposób, by wycieczka była naprawdę przyjemnością, a nieszczęśliwe zdarzenie nie doprowadziło wyjeżdżających do finansowego bankructwa.

Zobacz także