NA SCENIE WALCZYLI O „ZŁOTY KUR” |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 13 lipca godz. 20:00: Zenek Martyniuk na  otwarciu zalewu  * Jata Race  *  Seniorada  *  Zakończenie roku  szkolnego  *  Rajd śladami kpt. “Ostoi”  *  Emisja NON STOP 14  – 15 lipca

NA SCENIE WALCZYLI O „ZŁOTY KUR” Wiadomości

 Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury, gmina Łuków i powiat łukowski zaprosiły do Żdżar na Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych Złoty Kur Ziemi Łukowskiej. W tym roku po raz pierwszy Jarmarkowi towarzyszył Festiwal Dziecięcych Zespołów Ludowych Powiatu Łukowskiego Jata 2017.

Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 300 wykonawców. Wśród artystów dziecięcych wystąpiły zespoły: „Lipka”, „Folklor”, „Jata”, „Promyki”, „Kukułeczka” i „Ojra”.

W jarmarku dorosłych wystąpiło 12 grup, w tym po raz pierwszy „Ostromieczewskie Lewony” z Białorusi. Zaprezentowały się: „Jagódki”, „Świderzanki”, „Niezapominajki”, „Czerwona Jarzębina”, „Sami Swoi”, „Kumpele”, „Echo”, „Kobierzec”, „Zalesianki”, „Senior” i „Retro Band”.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili, że impreza w Żdżarach nie będzie mieć formy konkursu lecz przeglądu.

Zobacz także