ŁUKOWSKI MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 13 lipca godz. 20:00: Zenek Martyniuk na  otwarciu zalewu  * Jata Race  *  Seniorada  *  Zakończenie roku  szkolnego  *  Rajd śladami kpt. “Ostoi”  *  Emisja NON STOP 14  – 15 lipca

ŁUKOWSKI MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY Wiadomości

Amelia Wasilewska z KSW Łuków zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Kickobxingu. Zawody odbywały się w Macedonii, a w skład reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu weszło pięcioro łukowian.

Mistrzostwa Europy WAKO (World Association Kickboxing Organization) Kadetów i Juniorów odbywał się Skopije, w dniach od 1 do 10 września. Wzięło w nich udział ponad 1500 zawodników z 37 państw. W reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu znalazło się 150 kadetów i juniorów, w tym pięciu podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków.

Brązowy medal do Łukowa przywiozła Amelia Wasilewska rywalizująca w kategorii kadetów młodszych do 28 kg. Łukowianka przegrała swoją półfinałową walkę z Moniką Kozman z Węgier. Pomimo przegranej uczennica łukowskiej „Jedynki” zdobyła brąz.

Amelia Wasilewska trenuje kickboxing od dwóch lat. Jej wynik przechodzi do historii jako ósmy „łukowski” medal w mistrzostwach WAKO: rok 1992-Artur Wierzchowski, 2009- 2 x Anna Maksim, 2011 i 2012- Agnieszka Osial, 2014 i 2016 – Marta Pawlikowska.

W pointfighting walczyła również Marta Pawlikowska, która w fazie eliminacyjnej kategorii do 46 kg kadetów starszych przegrała z Włoszką Rihabe Abbassi. W tej samej formule rywalizował też Dorian Siekierzyński, który walczył w kategorii do 42 kg kadetów młodszych. Łukowianin swój udział zakończył na ćwierćfinale ulegając Noelowi Salzburger z Austrii. W kategorii do 65 kg kadetów starszych Martyna Czerepińska odpadła w eliminacjach przegrywając z Irlandką Eadaoin Mccrawe. Startująca w kategorii do 42 kg kadetów starszych Natalia Zarzycka w ćwierćfinale uległa Greczynce Aleksandrze Armakola.

Reprezentanci Polski wywalczyli łącznie 66 medali – 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych. W macedońskim turnieju startowało 1563 zawodniczek i zawodników z 37 krajów, w tym 150-osobowa polska kadra narodowa. Największa liczbowo była reprezentacja Rosji 176 kickboxerów, a ponad setkę swych młodych sportowców wystawili także Węgrzy 138 osób, Włosi – 112 i Grecy – 111.

Zobacz także