POLICJA „PILOTOWAŁA” KONNĄ PIELGRZYMKĘ |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 13 lipca godz. 20:00: Zenek Martyniuk na  otwarciu zalewu  * Jata Race  *  Seniorada  *  Zakończenie roku  szkolnego  *  Rajd śladami kpt. “Ostoi”  *  Emisja NON STOP 14  – 15 lipca

POLICJA „PILOTOWAŁA” KONNĄ PIELGRZYMKĘ Wiadomości

Sierpień to nie tylko wakacyjny okres, to również czas pielgrzymek. Jedną z nich zorganizowali miłośnicy koni, którą 8 sierpnia zabezpieczali łukowscy policjanci.

Przez kilkanaście dni Konna Pielgrzymka podąża z Bobrownik nad Wieprzem do Kodnia. We wtorek, pielgrzymi na koniach poruszali się drogami w powiecie łukowskim. Nad ich bezpiecznym przejazdem czuwali policjanci z łukowskiej drogówki. Newralgicznym miejscem był przejazd Konnej Pielgrzymki przez ruchliwą trasę nr W 808. Mundurowi „pilotowali” na kilkukilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej pielgrzymów na koniach, zadbali o sprawny i bezpieczny przejazd miłośników koni.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

Zobacz także