POLICJA „PILOTOWAŁA” KONNĄ PIELGRZYMKĘ |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU MASTER TV  * 18 sierpnia 2017 r. g. 20:00   *  W programie m.in.: Święto Wojska Polskiego  *  Święto Miodów  *  Zlot miłośników Audi  *  Mecz Sokół Adamów – Victoria Żmudź  *  Aktualności  *   Sport  * Emisja NON STOP przez cały weekend 19 – 20 sierpnia

POLICJA „PILOTOWAŁA” KONNĄ PIELGRZYMKĘ Wiadomości

Sierpień to nie tylko wakacyjny okres, to również czas pielgrzymek. Jedną z nich zorganizowali miłośnicy koni, którą 8 sierpnia zabezpieczali łukowscy policjanci.

Przez kilkanaście dni Konna Pielgrzymka podąża z Bobrownik nad Wieprzem do Kodnia. We wtorek, pielgrzymi na koniach poruszali się drogami w powiecie łukowskim. Nad ich bezpiecznym przejazdem czuwali policjanci z łukowskiej drogówki. Newralgicznym miejscem był przejazd Konnej Pielgrzymki przez ruchliwą trasę nr W 808. Mundurowi „pilotowali” na kilkukilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej pielgrzymów na koniach, zadbali o sprawny i bezpieczny przejazd miłośników koni.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

Zobacz także