7-LATEK Z HISZPANII ZABŁĄDZIŁ W ŁUKOWIE |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 22 czerwca godz. 20:00 *  m.in.: Minipeleton w parku  * Festyn rodzinny *  Dni Kultury Chrześcijańskiej  *  Pieśni patriotyczne przedszkolaków * Dzień dziecka w parku * Awans “Orląt” do IV ligi   * Emisja NON STOP 23-24 czerwca

7-LATEK Z HISZPANII ZABŁĄDZIŁ W ŁUKOWIE Wiadomości

W niedzielę wieczorem do łukowskiej komendy zgłosiło się dwoje młodych ludzi, którzy przyprowadzili 7-letniego chłopca. Okazało się, że wracając z parku miejskiego chłopiec zagubił się w mieście. Policjanci ustalili, kilka dni temu przyjechał razem ze swoją mamą z Hiszpanii do jej rodziny.

Oprócz języka hiszpańskiego chłopiec znał też język polski i opowiadał mundurowym o miejscach gdzie był w Łukowie. Mówił też jak nazywają się jego najbliżsi, jednak dane te nie były na tyle precyzyjne, by ustalić gdzie oni mieszkają. Mundurowi rozmawiając z chłopcem dowiedzieli się od niego, że będąc w różnych miejscach Łukowa, wiele razy z najbliższymi wracał pieszo i rowerem do domu. Jeden z policjantów pojechał radiowozem z chłopcem w okolice parku i z tego miejsca 7-latek wskazywał drogę którą wielokrotnie chodził i jeździł rowerkiem. Po kilkunastu minutach, w pobliżu domu krewnych, wskazał policjantowi mężczyznę jadącego rowerem. Okazało się, że był to jego wujek, który zaczął już szukać siostrzeńca. 7-latka szukała też już jego mama. Mundurowi ustalili, że wcześniej chłopiec był na przejażdżce z najbliższymi i jadąc szybciej od nich wyjechał swoim rowerkiem z parku, skręcając w inną niż zwykle ulicę i tam spotkali go młodzi ludzie. Oni zorientowali się, że 7-latek zagubił się i razem z nim przyszli do policjantów. Po kilkudziesięciu minutach, cały, zdrowy i uśmiechnięty chłopiec wrócił do swej mamy.  

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci, aby zwracali uwagę na swe pociechy, by uczyli ich zasad dotyczących konieczności kontaktu z najbliższymi
w przypadku zaginięcia czy też zabłądzenia. Jednym z rozwiązań, może być schowanie w kieszeni dziecięcego ubrania karteczki z numerem telefonu najbliższych.

Zobacz także