KOBIETA Z 3 PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 20 kwietnia godz. 20:00 * XXXI Sesja Rady Powiatu  * Emisja NON STOP  21-22 kwietnia

KOBIETA Z 3 PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ Wiadomości

31-letnia mieszkanka gminy Łuków kierując autem miała ponad 3 promile alkoholu. Kobieta spowodowała kolizję i uciekała przed policjantami.

W sobotnie popołudnie policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli w Świdrach dwie jadące z dużą prędkością osobówki, które wyprzedziły inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Widząc zachowanie kierujących policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej obydwa auta. Jadący jako pierwszy kierowca BMW zareagował na znak podany przez policjanta i hamując zjechał do kontroli. Jadące za nim audi nie wyhamowało i uderzyło w tył poprzedzające ją auto, a następnie z dużą prędkością odjechało w kierunku Wojcieszkowa. Policjanci zorientowali się, że kierowcy bmw nic nie dolega i natychmiast udali się za uciekającym audi.

Po kilkuset metrach audi wjechało w boczną drogę i tam zatrzymało się. Mundurowi zauważyli, że za kierownicą auta znajdowała się młoda kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latka z gminy Łuków ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niereagowanie na polecenie policjanta. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna  i zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca przepisami, kierujący, który ucieka przed policją zmuszając funkcjonariuszy do pościgu, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Zobacz także