CO Z ROZBUDOWĄ ŁUKOWSKIEGO SZPITALA |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU  MASTER TV  *  23 lutego 2018 r. g. 20:00  *  Podsumowanie ferii  *  Karnawał w Łukowie  *  “Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”  *  Nowe pociągi w Łukowie  *  Emisja NON STOP  24 – 25 lutego

CO Z ROZBUDOWĄ ŁUKOWSKIEGO SZPITALA Wiadomości

Już dziś zapraszamy Państwa na relację z sesji Rady Powiatu Łukowskiego. Głównym punktem obrad była dyskusja na temat planowanej rozbudowy szpitala. Dyrektor Władysław Kobielski i jego zastępca Dariusz Orzeł mówili co już zrobiono i przedstawiali radnym harmonogram przyszłych prac. Wypowiedzi przedstawicieli szpitala radny Władysław Karaś podsumował: „To jest pływanie, żadnych konkretów”.

Podczas dyskusji na sesji ze strony dyrekcji szpitala padła deklaracja, że nowe skrzydło zbudowane zostanie za 35 mln. zł, a budowa powinna ruszyć na początku przyszłego roku. Szpital ma zamiar zaciągnąć 30-milionowy kredyt. Zdaniem radnego Andrzeja Soćko to kwoty niedoszacowane: „Musimy się liczyć z tym, że koszty będą wyższe. Kiedy mówimy o 30 milionach kredytu to będziemy musieli oddać dwa razy tyle.”. Natomiast radny Henryk Lipiec pytał: „Czy będzie nas stać na utrzymanie tego szpitala? Czy będzie nas stać na spłatę kredytu?”

Głos w dyskusji zabrał też radny Grzegorz Kocielnik, który zwracając sie do dyrektorów szpitala mówił: „Wasze zapewniania nie wystarczą, potrzeba konkretów”. W zupełnie innym tonie zaś wypowiadał się radny Krzysztof Woliński, który mówił: „50 lat temu nasi dziadowie pomimo biedy postawili nowy budynek szpitala. I myślę, że dzisiaj nie ma co się  zastanawiać, tylko trzeba budować”.

Podczas obrad odpowiadając na pytania i wątpliwości radnych dyrektor Władysław Kobielski apelował  do radnych: „wspólnie doprowadźmy do realizacji tej inwestycji”. Starosta Janusz Kozioł zaś, który jako ostatni zabrał głos, mówił: „Trzeba być optymistą, bo bez optymizmu nic nie wyjdzie. Z pewną wiarą trzeba liczyć na to, że wszystko się dobrze ułoży”.

Relacja z sesji Rady Powiatu Łukowskiego w piątek
7 lipca od godziny 20:00.

Zobacz także