WSZYSCY BĘDZIEMY SEGREGOWAĆ ODPADY |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 20 kwietnia godz. 20:00 * XXXI Sesja Rady Powiatu  * Emisja NON STOP  21-22 kwietnia

WSZYSCY BĘDZIEMY SEGREGOWAĆ ODPADY Wiadomości

Od 1 stycznia 2020 roku wszyscy mieszkańcy Łukowa będą musieli segregować śmieci. Ustawę o nowych zasadach segregowania odpadów wprowadziło Ministerstwo Środowiska. Najważniejsze zmiany to wprowadzenie na terenie całego kraju jednolitego sposobu zbierania odpadów komunalnych i bezwzględny obowiązek ich segregowania.

Nowe zasady wprowadza rozporządzenie Ministra Środowiska. Wydano je już pod koniec ubiegłego roku, a zaczęło obowiązywać od 1 lipca. Zgodnie z nim wszyscy są zobowiązani do segregowania odpadów na pięć podstawowych frakcji: papier (niebieski pojemnik), szkło (biały lub zielony pojemnik), metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik), bioodpady (brązowy pojemnik) oraz odpady pozostałe, czyli wszystko to, czego nie da się wysegregować.

Najważniejsza zmiana, jak informuje nas Małgorzata Fejtko kierownik referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta w Łukowie, to wprowadzenie dla wszystkich obowiązku segregowania odpadów. W związku z tym, że umowa pomiędzy Urzędem Miasta Łuków a odbierającym odpady PUiIk-iem została podpisana do końca 2019 roku, nowe zasady będą obowiązywać dopiero od stycznia 2020 roku.

Zobacz także