500 ZŁ MANDATU ZA WYRZUCENIE GRUZU |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 20 kwietnia godz. 20:00 * XXXI Sesja Rady Powiatu  * Emisja NON STOP  21-22 kwietnia

500 ZŁ MANDATU ZA WYRZUCENIE GRUZU Wiadomości

500 zł kosztowało mieszkańca Łukowa wyrzucenie gruzu na pobocze przy ul. Strzelniczej w Łukowie. Namierzono go bardzo szybko, bowiem razem z gruzem wyrzucił pudełko po pizzy, na którym były adres i numer telefonu.

Już od kilku lat wszystkich nas obowiązują te same zasady pozbywania się śmieci. Wprowadzono je po to, aby pozbyć się dzikich wysypisk. Każdy płaci, więc nikomu nie powinno się opłacać wyrzucać śmieci na przykład do lasu, czy też na pobocza dróg. Ale okazuje się, że niektórzy wciąż w ten właśnie sposób wolą pozbywać się odpadów. Muszą jednak pamiętać, że to zupełnie się nie opłaca. Przekonał się o tym ostatnio pewien mężczyzna, który wywiózł gruz w okolice ulicy Strzelniczej w Łukowie. Razem z gruzem wyrzucił pudełko po pizzy. Był tam numer telefonu i adres. Policjanci wezwani przez Małgorzatę Fejtko, kierownik referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w łukowskim magistracie, szybko namierzyli „właściciela” śmieci. Został zobowiązany do natychmiastowego ich usunięcia i ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Przypominamy, że odpady takie jak gruz przyjmowane są bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Świderskiej.

Zobacz także