POCZĄTEK DNI ŁUKOWA JUŻ JUTRO |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU MASTER TV  *  22 września 2017 r. g. 20:00   * Dożynki Powiatowe w Wojcieszkowie  *  “Wesele” na Placu Solidarności  *  Biegi im. ks. Brzóski  *  Jarmark w Żdżarach  * Nowy komendant ZHP  * Aktualności  *   Sport  * Emisja NON STOP przez cały weekend 23 – 24 września

POCZĄTEK DNI ŁUKOWA JUŻ JUTRO Wiadomości

Już w najbliższy piątek, 26 maja  rozpoczynają się Dni Łukowa 2017. Zakończy je dwa dni później, 28 maja koncert zespołu Pectus. Przez 3 dni odbędą się m.in. koncerty, występy, Przedszkoliada, Bieg z Pochodniami, turnieje sportowe oraz pokazy straży pożarnej i policji.

Tegoroczne Dni Łukowa rozpoczną się w piątek 26 maja o godzinie 16.00 Paradą Królewską, która wyruszy z placu przy muzeum, a zakończy się na miejskim stadionie. Tam też odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. W parku miejskim zaś na scenie amfiteatru odbywać się będzie XV Powiatowy Przegląd Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Łukowskiego. Po przeglądzie na scenie wystąpią młodzi aktorzy z sekcji teatralnej działającej przy Łukowskim Ośrodku Kultury. Po ich występie zaprezentowany zostanie film dokumentalny o Dniach Łukowa. O godzinie 20.30 wyruszy jubileuszowy, X Bieg z Pochodniami. Zaś po nim będzie można obejrzeć w amfiteatrze, polską premierę filmu „Mój Anioł”.

Przedszkoliada, która odbędzie się na stadionie miejskim, rozpocznie drugi dzień Dni Łukowa, który już tradycyjnie będzie dniem sportu. Tego dnia rozegrane zostaną również turnieje: koszykówki, siatkówki plażowej oraz warcabowy, na które zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji. O godzinie 15.00 na stadionie miejskim będzie można pograć w Bubble Football. Natomiast w parku miejskim odbywać się będzie Turniej Międzyosiedlowy pomiędzy drużynami prowadzonymi przez Osiedlowych Trenerów.

W sobotę zaprasza również Muzeum Regionalne, gdzie od godz. 12.00 odbywać się będą warsztaty rzeźbiarskie. O tej samej godzinie rozpocznie się również III Spływ Krzną na byle czym im. Mariana Kołtana, który zakończy odsłonięcie kamienia w parku poświęconego patronowi spływu. Do parku miejskiego zapraszają też na pokazy łukowscy strażacy i policjanci. Popołudniu natomiast, na parkingu przy studni odbędzie się zlot motocyklistów, którzy przyjadą świętować 35-lecie Clubu Weteranów Szos. O godzinie 17.00 na stadionie miejskim będzie można poddać się Testowi Coopera.

Sobotnie popołudnie i wieczór upłynie pod hasłem „Biesiada Łukowska”. Na scenie ustawionej przy ul. Zdanowskiego wystąpią: Roberto Zucaro, Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy, Kabaret K2 oraz zespół „Exaited”. Wieczór zakończy pojedynek DJ-ów.

W niedzielę, czyli trzeciego dnia obchodów Dni Łukowa, o godzinie 12.00 w Kolegiacie Łukowskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji mieszkańców. Tego dnia raz jeszcze będzie też można obejrzeć Paradę Królewską. Wyruszy ona z Placu Narutowicza i przejdzie na plac przy studni, gdzie zaplanowano Królewską Ucztę dla mieszczan i gości. W tym miejscu jednocześnie odbywać się też będzie Piknik Edukacyjno – Historyczny. O godzinie 14.00 zaś rozpocznie się Zlot Gwiaździsty Bears Riders Łuków. Motocykliści pojawią się na placu przy ul. Zdanowskiego.

O godzinie 16.00 rozpocznie się finałowa Gala przy Fontannie. Wypełni ją program The Best Of The Lukow czyli to co mamy najlepszego w Łukowie. Podczas galowego koncertu wręczone zostaną statuetki Złotych Niedźwiedzi. Poznamy również Ambasadora Kultury Miasta Łukowa. Na scenie pojawią się również goście z partnerskich miast z Litwy, Estonii, Ukrainy, Francji oraz z Norwegii.

Podczas Gali przy Fontannie odbędą się dwa koncerty. Najpierw wystąpi łukowski zespół „The Otherside”, a po nim gwiazda wieczoru, czyli zespół „Pectus”. Dni Łukowa 2017 zakończą salwy armatnie.

Dni Łukowa 2017 potrwają od 26 do 28 maja. Wydarzeniom patronuje Telewizja Master.

 

Zobacz także