MASTER TV Z WIZYTĄ W SCHRONISKU – wideo |

WAŻNE:

                      *  EMISJA PROGRAMU MASTER TV  *  22 września 2017 r. g. 20:00   * Dożynki Powiatowe w Wojcieszkowie  *  “Wesele” na Placu Solidarności  *  Biegi im. ks. Brzóski  *  Jarmark w Żdżarach  * Nowy komendant ZHP  * Aktualności  *   Sport  * Emisja NON STOP przez cały weekend 23 – 24 września

MASTER TV Z WIZYTĄ W SCHRONISKU – wideo Wiadomości

Nasza telewizja gościła ostatnio w schronisku Happy Dog w Nowej Krępie, w gminie Sobolew. To miejsce gdzie opiekę znajdują bezdomne psy, m.in. z terenu Łukowa.

Schronisko Happy Dog powstało pod koniec 2014 roku. Założył je Marian Drewnik. To miejsce otoczone lasami, oddalone od zabudowań. Znajduje się na terenie zrekultywowanego wysypiska. Dziś w schronisku jest blisko 100 boksów z wybiegami. Opiekę i schronienie znajduje tam prawie 250 psów. Są tam też bezdomne psy z Łukowa. Trafiają tam na pomocy porozumienia podpisanego pomiędzy Urzędem Miasta a właścicielem schroniska.

Schronisko zaprasza do współpracy wolontariuszy. Mogą oni na przykład w każda sobotę wyprowadzać psy na spacery.

Schronisko dba o zapewnienie jak najlepszych warunków zwierzętom. Prowadzi też szeroką akcję adopcyjną. Przez pięć miesięcy udało się oddać do adopcji prawie 100 psów.

Zobacz także