WATAHY PSÓW ZAGRYZAJĄ ZWIERZĘTA – video |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 12 lipca godz. 20:00  *  IX sesja Rady Miasta: – debata nad stanem miasta – wotum zaufania dla burmistrza  *  Powtórki non stop 13 – 14 lipca  *

WATAHY PSÓW ZAGRYZAJĄ ZWIERZĘTA – video Wiadomości

W podłukowskich lasach pojawiły sie watahy bezpańskich psów, które zagryzają zwierzynę leśną. Jak mówią leśnicy, psy są też zagrożeniem dla ludzi.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Grzegorz Uss, który poinformował nas o problemie, podkreśla, że bezpańskie psy są wyjątkowo niebezpieczne dla leśnej zwierzyny. Polują na nią w zorganizowany sposób. Zagryzają dziki i jelenie. Na leśnych fotopułapkach udało się zarejestrować „psie polowanie” na łosia i sarnę. Psy polują również na borsuki i bobry. Z obserwacji pracowników Nadleśnictwa Łuków oraz Straży Leśnej wynika również, że psy te nie boją się ludzi, zachowują się wręcz tak, jakby broniły swojego terytorium.

Odłowieniem bezdomnych psów powinny zająć się wyspecjalizowane firmy. Jednak jak podkreślają leśnicy, złapanie takiego psa przebywającego w lesie jest praktycznie niemożliwe.

Zobacz także